Bójka z udziałem ratownika medycznego w centrum Poznania

Przepychanka, bójka czy obrona? Trudno na razie stwierdzić co stało się na ul. Podgórnej w nocy z sobotę na niedzielę. Na filmie nagranym przez świadka zdarzenia widać, jak ratownik medyczny szarpie się z dwójką młodych osób.

O sprawie informuje lokalna telewizja WTK, która otrzymała nagranie wideo. Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 września na ul. Podgórnej. Pogotowie ratunkowe interweniowało tam w sprawie osoby leżącej na ziemi.

Jak relacjonuje świadek, w pewnym momencie doszło do sprzeczki słownej między jednym z ratowników, a dwójką młodych ludzi komentujących m.in. podejście pogotowia do sprawy. Ratownik miał zdenerwować się faktem, że mężczyzna zaczął nagrywać interwencję.

Na opublikowanym nagraniu widać jedynie fragment sytuacji. W pewnym momencie ratownik podąża za mężczyzną, a w jego kierunku kobieta rzuca jakimś przedmiotem – prawdopodobnie butelką. Ratownik odwraca się i idzie w kierunku drugiego ratownika, a kobieta podbiega do niego i próbuje zaatakować. Ratownik odpycha ją i przez moment trwa szarpanina. W pewnym momencie do sytuacji włącza się kolejna osoba i rozpoczyna się szarpanina między pozostałymi osobami, a ratownik odchodzi.

Poznańskie pogotowie potwierdza, że doszło do „zdarzenia”, które jest wyjaśniane.