Błyskawiczna akcja ratunkowa w Częstochowie: Zaginiony chłopiec szczęśliwie odnaleziony

Dyżurny częstochowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zagubionym chłopcu, który samotnie przebywał w okolicy peronu dworca PKP. Dziecko było wyraźnie zdezorientowane, zapłakane i przestraszone. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów, którzy dzięki szybkiej reakcji świadka i współpracy służb szybko odnaleźli rodziców chłopca.

Na miejscu okazało się, że chłopiec, powtarzając jedynie „Papa odjechał…”, podróżował pociągiem wraz ze swoimi rodzicami. Kiedy pociąg zatrzymał się na stacji Częstochowa, 10-latek skorzystał z chwilowej nieuwagi rodziców i wyszedł na peron. Niefortunnie, w tym samym momencie pociąg odjechał zgodnie z rozkładem, a dziecko nie zdążyło wrócić na pokład.

Pomoc w odpowiednim momencie

Na szczęście na peronie obecna była siostra zakonna, która zauważyła samotne dziecko i natychmiast zaopiekowała się nim, informując jednocześnie Policję i Straż Ochrony Kolei. Komunikacja z chłopcem była utrudniona, ponieważ pochodził on z Rumunii i nie mówił po polsku. Pomimo to, funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei sprawnie przejęli opiekę nad dzieckiem, a następnie nawiązali kontakt z jego rodzicami.

Szczęśliwe zakończenie

Dzięki błyskawicznej akcji służb oraz trosce świadka zdarzenia, rodzice chłopca szybko wrócili najbliższym pociągiem do Częstochowy. Chłopiec został bezpiecznie przekazany w ich ręce, kończąc tym samym pełen emocji dzień.

Apel o czujność

Zbliżający się okres wakacyjny to czas, kiedy podobne sytuacje mogą zdarzać się częściej. Apelujemy do wszystkich rodziców i opiekunów, aby zachowali szczególną ostrożność podczas podróży. Chwila nieuwagi może prowadzić do stresujących sytuacji, których łatwo można uniknąć dzięki zwiększonej czujności.