Baza rodzin Szlachetnej Paczki oficjalnie otwarta. Na pomoc czeka ponad 20 tysięcy rodzin

Baza rodzin Szlachetnej Paczki została oficjalnie otwarta. To już 22. edycja akcji charytatywnej, w której pomóc może każdy. Tym razem wolontariusze mają odwiedzić ponad 20 tysięcy rodzin w 620 lokalizacjach.

Dzięki bazie darczyńcy będą mogli zapoznać się z historiami rodzin i ich potrzebami. Te są bardzo różne – od ciepłych ubrań i jedzenia, po sprzęty domowe, opał lub pomoc dla osób z niepełnosprawnością.

– Rodziny, do których trafiamy, to często takie rodziny, które mimo że mają bardzo, bardzo mało, dzielą się z innymi – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

– Przychodzimy do starszej pani, która dzieli się ostatnim kawałkiem chleba ze swoim zwierzakiem, który jest członkiem jej rodziny, z którym codziennie rozmawia. Przychodzimy do pana Marka i okazuje się, że od wielu lat dzielnie opiekuje się swoją żoną, Martą, która po ciężkim udarze nawet nie jest w stanie z panem Markiem porozmawiać. Mimo tego on mówi, że w jej oczach odnajduje miłość. To są te rodziny, do których trafiamy. Dobro to wynik dzielenia. Te rodziny ujmują nas tym, że potrafią się dzielić tymi bardzo drobnymi rzeczami, które posiadają – podkreśla.

W tym roku Szlachetna Paczka chce odwiedzić ponad 20 tys. rodzin w ponad 620 lokalizacjach w całej Polsce.