Bayern Monachium wygrał 3:2 z Borussią Dortmund

Bayern Monachium wygrał 3:2 z Borussią Dortmund na Signal Iduna Park.

Gospodarze objęli prowadzenie po golu Marco Reusa, któremu asystował Raphael Guerreiro. „Bawarczycy” wyrównali pod koniec pierwszej połowy, gdy bramkę zdobył David Alaba. W 48. minucie Robert Lewandowski wykorzystał idealne dośrodkowanie Lucasa Hernandeza i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Następnie polski napastnik zanotował asystę przy golu Leroy’a Sane na 3:1. Chwilę później Raphael Guerreiro podał do Erlinga Haalanda, który pokonał Manuela Neuera i zmniejszył rozmiary porażki BVB.

Bayern Monachium dzięki temu zwycięstwu odskoczył Borussii Dortmund na 3 punkty i został samodzielnym liderem Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył 11 bramek w obecnym sezonie ligi niemieckiej i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.