Areszt dla przewoźnika z mobilnej aplikacji, zatrzymanego za wykorzystanie seksualne 15-latki podczas kursu.

Krakowscy policjanci wytropili i zatrzymali 40-letniego kierowcę podejrzanego o wykorzystywanie seksualne 15-latki, która korzystała z jego usług transportowych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

21 lutego kobieta zgłosiła się na komisariat w Zielonkach, że kilka dni wcześniej jej 15-letnia córka zamówiła po północy przejazd z centrum Krakowa do ich domu. Podczas podróży kierowca zabrał dziewczynę na odległy parking i wykorzystał ją seksualnie, wykorzystując jej bezbronność.

Miejscowi detektywi natychmiast podjęli działania i jeszcze tego samego dnia zidentyfikowali podejrzanego, którym był 40-letni mieszkaniec Wieliczki. Policja udała się do jego mieszkania i aresztowała go, zabierając go do celi policyjnej.

Dwa dni później, 23 lutego, 40-latek usłyszał zarzut wykorzystania bezradności nieletniej i zmuszenia jej do innej czynności seksualnej, a następnie obcowania płciowego (art. 198 kk). Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Prądnik-Biały w Krakowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.