Akt oskarżenia przeciwko utytułowanej windsurferce Zofii K.

Do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga trafił akt oskarżenia przeciwko Zofii K., znanej windsurferce i medalistce olimpijskiej. Zofia K. stanie przed sądem pod zarzutem oszustwa, za które grozi jej do ośmiu lat więzienia.

 

W sprawie oskarżony jest również notariusz, któremu zarzuca się niedopełnienie obowiązków służbowych. Terminu rozprawy jeszcze nie wyznaczono, jak informuje biuro prasowe Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Sprawę ujawnił portal Onet, który poinformował o podejrzeniach dotyczących nieprawidłowości przy przejęciu mieszkania w centrum Warszawy przez Zofię K. Mieszkanie wcześniej należało do jej ojca. Śledczy podejrzewają, że w momencie przepisywania mieszkania stan zdrowia ojca nie pozwalał mu na świadome podjęcie takiej decyzji. Przepisanie miało nastąpić tuż przed jego śmiercią, co wzbudziło sprzeciw innych członków rodziny.

Pełnomocnik Zofii K., w rozmowie z Onetem, stwierdził, że sprawa ma “charakter rodzinny”, a jego klientka nie ma nic do ukrycia. W rozmowie z “Super Expressem” wyraził przekonanie o pozytywnym zakończeniu postępowania.

Zofia K. to utytułowana sportsmenka, która zdobyła tytuły mistrzyni świata i medale olimpijskie. Oprócz osiągnięć sportowych, jest również znana z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat społeczności LGBT+. Kilka lat temu ostro skrytykowała deklarację prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na rzecz społeczności LGBT+, twierdząc, że “nie o taką Warszawę walczył w powstaniu jej dziadek”. Później wyjaśniała, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale nie zgadza się z “uczeniem dzieci, że to jest normalne”.