25-letnia kobieta podejrzana o zabójstwo 45-latka pod Wieliszewem

Tragedia rozegrała się w poniedziałek, 3 czerwca, w miejscowości Łajski, znajdującej się w powiecie legionowskim. 45-letni mężczyzna został brutalnie zaatakowany nożyczkami i śrubokrętem, co doprowadziło do jego śmierci kilka dni później w szpitalu.

 

Prokurator Norbert Woliński z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga poinformował, że ofiara doznała licznych ran klatki piersiowej, zadanych nożyczkami i śrubokrętem. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarł po kilku dniach od ataku.

W związku z tym zdarzeniem, policja zatrzymała 25-letnią kobietę. Początkowo postawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa na podstawie artykułu 13 par. 1 Kodeksu karnego w związku z artykułem 148 par. 1 Kodeksu karnego. Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na trzy miesiące, który został uwzględniony przez sąd.

Prokurator Woliński zapowiedział, że w związku ze śmiercią poszkodowanego, zarzuty wobec kobiety zostaną zmienione na zabójstwo. Postępowanie jest nadal w toku, a prokuratura w Legionowie nadzoruje dochodzenie, badając wszystkie okoliczności tej sprawy.

Śledczy pracują nad wyjaśnieniem motywów oraz wszystkich szczegółów dotyczących tego tragicznego zdarzenia. Sprawa jest dynamiczna i w miarę postępu śledztwa mogą pojawić się nowe informacje.