24-latek kierował hulajnogą po narkotykach zderzył się z rowerzystą.

26 czerwca br. na Alei Niepodległości w Sopocie 24-letni kierujący hulajnogą elektryczną uderzył w 75-letniego rowerzystę, który doznał obrażeń i trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 24-latek kierował pod wpływem marihuany.

Do tego blisko 50 porcji tego narkotyku kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, a jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność zakazanych substancji zarzut zostanie mu uzupełniony o kolejne przestępstwo. Policjanci szczegółowo wyjaśniają też wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę na drodze.

26 czerwca około godziny 11.00 do dyżurnego sopockiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Malczewskiego doszło do wypadku drogowego. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu uczestniczył kierujący hulajnogą oraz rowerzysta, który w wyniku zderzenia został ranny i krwawi. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci drogówki, którzy udzielili pomocy rannemu 75-latkowi i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala na dalsze badania. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że 24-letni sopocianin jadąc hulajnogą elektryczną po drodze dla rowerów nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jadącego z naprzeciwka 75-letniego rowerzystę. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, ale policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 24-latka. Nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem zakazanych substancji i nie mylili się. Sam 24-latek w rozmowie przyznał się też policjantom, że rano palił marihuanę, a wstępne badanie jego śliny potwierdziło obecność tego narkotyku i pobrano od niego krew do dalszych badań. W wyniku dalszych działań kryminalni znaleźli w mieszkaniu 24-latka dwa słoiki z suszem i je zabezpieczyli.

Zatrzymany 24-latek wczoraj usłyszał zarzut posiadania blisko 50 porcji środków odurzających. Jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność zakazanych substancji zarzut zostanie mu uzupełniony o kolejne przestępstwo. Policjanci szczegółowo wyjaśniają też wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy! Wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drodze, ale również partnerskie zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu.

Zgodnie z kodeksem karnym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Policjanci przypominają też, że za naruszenie, chociażby nieumyślne, zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym i spowodowanie nieumyślnie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jazda hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka to wykroczenie, za które grozi kara aresztu albo kara grzywna nie niższa niż 2500 złotych.