11 Programów inwestycji dla zadań drogowych o wartości ok. 20 mln zł

Minister infrastruktury zatwierdził 11 Programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości ok. 20 mln zł – poinformował resort infrastruktury. Jak dodano, są one związane m.in. z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników.

“Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 Programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości około 20 mln zł. Są one związane z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, zatok autobusowych i montaż sygnalizacji świetlnej” – poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Resort podał, że zadania te będą realizowane w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim.

W województwie zachodniopomorskim zamontowana będzie sygnalizacja świetlna w miejscowości Strączno DK22. W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 22 (km 159+800) w Strącznie zamontowana będzie sygnalizacja świetlna koło szkoły. Realizacja to 2020 r.

Jeśli chodzi o województwo warmińsko-mazurskie tutaj zbudowany zostanie chodnik oraz zatoka autobusowa w ciągu DK16 w miejscowości Baranowo. W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 16 (od km 217+390 do km 217+609) wybudowany zostanie chodnik o długości 200 m i szerokości 1,5 m oraz zatoka autobusowa po stronie prawej wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz z urządzeniami BRD. Realizacja: 2020 r.

Chodnik zostanie zbudowany także w ciągu DK58 w miejscowości Kurki, długość chodnika ma wynieść 678 m, a szerokość 2 m.

W województwie wielkopolskim zbudowane zostaną: sygnalizacja świetlna wzbudzana w ciągu drogi krajowej nr 25 w miejscowości Skulsk i w ciągu drogi krajowej nr 92 w miejscowości Kościelec; sygnalizacja świetlna wzbudzana w ciągu drogi krajowej nr 92 w miejscowości Kostrzyn i miejscowości Września; ścieżka pieszo-rowerowa w ciągu drogi krajowej nr 25 na odcinku Milewo (Rychwał) – Siąszyce; ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk Tartak – Zbiersk Cukrownia. Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 72 w miejscowości Olszówka i miejscowości Smulsko. Realizacja tych inwestycji to 2020 r.

W województwie mazowieckim ma nastąpić poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK19 w miejscowości Łosice; w województwo kujawsko–pomorskim wybudowany zostanie chodnik na DK55 w miejscowości Dusocin; a województwie lubelskim wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna na ulicy Piłsudskiego oraz montaż znaków D-6 w ciągu DK63 w miejscowości Łuków. Czas realizacji tych inwestycji to 2020 r. (PAP)